fbpx

PSÜHHOLOOGILINE NÕUSTAMINE

MILLAL PÖÖRDUDA

Psühholoogilise nõustamise eesmärk on parandada inimeste heaolu, leevendada pingeid, lahendada kriise ja probleeme, konflikte inimeste ja gruppide vahel; samuti edendada inimese iseseisvust probleemide lahendamisel. Nõustamiste eesmärk on psühholoogilise toimetuleku säilitamine ja/või parandamine.

Koostöös kliendi ja/või tema lähedastega selgitab psühholoog välja probleemsed valdkonnad, arenguvajadused, olemasolevad ja vajalikud lisaressursid, analüüsitakse olukorda ning koostatakse edasine tegevuskava. Nõustamiste käigus õpetatakse ja harjutatakse toimetulekut toetavaid ja parandavaid võtteid. Vajadusel suunatakse teistele teenustele.

Peamised põhjused pöördumiseks:

  • Stressi ja ärevusega toimetulek;
  • Suhteprobleemid, sealhulgas paarisuhte- ja pereprobleemid;
  • Depressiooni ja meeleoluhäirete ravi;
  • Traumaatiliste sündmuste mõju leevendamine;
  • Enesehinnangu ja enesekindluse tõstmine;
  • Karjääri- ja tööalased väljakutsed;
  • Elumuutuste ja kriisidega toimetulek;
  • Isikliku arengu ja eneseteostuse toetamine.
SPETSIALIST

Katrin Veere. Katrin (peretarepeut ning PREP paarisuhte koolitaja) soovib oma töös toetada peresid nende arengu väljakutsetes, et raskused ei paneks kannatama ja ei lõhuks peresid, vaid viiksid nauditavamate suhete ja läheduse kogemuseni.

Laura-Liis Hanikat. Laura-Liis on lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia bakalaureuse õppe ning hetkel on lõpetamas magistriõpinguid Tartu Ülikoolis, kliinilise psühholoogia suunal. Laura-Liis on läbinud sissejuhatava kursuse kognitiiv-käitumisteraapias ning tööalaselt inimestega kokku puutunud nii hariduslikus, kliinilises kui ka nõustamise kontekstis.

Victoria Mägi. Victoria on lõpetanud Tallinna Ülikoolis psühholoogia bakalaureuse ja lõpetamas Tartu Ülikoolis psühholoogia magistrikraadi kliinilise psühholoogia suunal. Ta on spetsialiseerunud laste ja noorte vaimse tervise toetamisele ning on osalenud mitmetes vaimse tervise projektides. Victoria usub, et iga psühholoogilise teekonna esimene samm on probleemi mõistmine ja mõtestamine.

Liis Jürioja (lapsehoolduspuhkusel). Liis omab pikka kogemust psühholoogina olles töötanud rehabilitatsioonimeeskonnas, kooli tugimeeskonnas ja koolivälise nõustamismeeskonna koosseisus ning tema tugevaks küljeks on haridussüsteemi laiapõhjaline tundmine.

K.Veere

L-L.Hanikat

laura-liis hanikat psühholoog

L.Jürioja

liis jürioja psühholoog
TOIMUMINE

Psühholoogiline nõustamine toimub Tartus, Riia 22b-05.

Nõustame vajadusel ka kaugnõustamisel telefoni ja veebi teel.

KESTUS

Nõustamise (nii individuaalse kui perenõustamise) kestus on 45-90 minutit.

Nõustamiskordade arv sõltub probleemi raskusest ja ulatusest. Mõnikord piisab ühest konsultatsioonist, vahel aga kujuneb nõustamise protsess kuudepikkusteks kohtumisteks.

HIND
Teenus
kuni 45min
kuni 90min
Psühholoogiline nõustamine (esmane vastuvõtt)
50
70
Psüholoogiline nõustamine (korduv vastuvõtt)
45
65
Psühholoog-terapeut (esimane vastuvõtt)
90
Psühholoog-terapeut (korduv vastuvõtt)
80

Teenus on tasuta, kui täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile. /loe lähemalt/

Teenus on tasuta täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on psühholoogi individuaalteenuse või psühholoogi pereteenuse vajalikkus. /loe lähemalt/


* Kui tühistate vastuvõtuaja vähem kui 24 tundi enne teenuse osutamiseks kokkulepitud aega või Te ei jõua vastuvõtule, on Varajase Kaasamise Keskusel õigus küsida mitteilmumise tasu vastavalt kehtivale hinnakirjale.

TEENUSELE REGISTREERIMINE

Teenustele on võimalik registreerida